SGK FATURA TESLİM TARİHLERİ,C GRUBU REÇETELER VE YURT DIŞI REÇETELERİ HAKKINDA

SGK FATURALARI ODAMIZ TARAFINDAN EN SON 13 HAZİRAN 2012 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 12,00 KADAR ALINACAKTIR.

YENİ EKLENEN C GRUBU REÇETELER ANTALYA SGK'YA HAVALI ZARF İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK OLUP ZARFIN ÜZERİNE C GRUBU YAZILMASI İLAVETEN ECZANENİN İSMİ,DÖKÜM NUMARASI GİBİ BİLGİLER EKLENMEK ZORUNLUDUR

YURT DIŞI SGK FATURALARI HAZIRLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER;

01 - 31 MAYIS 2012TARİHLERİ ARASINDA KARŞILANAN YURT DIŞI SSK REÇETELERİNİ SGK’YA FATURA EDERKEN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT EDİLMESİ VE EKTE BULUNAN FORMATTA EVRAK DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

  • FATURA 1 ADET ASIL , 2 ADET SURET OLACAKTIR. (1 ADET SURET ECZACI TARAFINDAN ONAYLANMIŞ FOTOKOPİ OLABİLİR.)

  • BUNDAN BÖYLE YURT DIŞI SSK’LILARA TEK FATURA KESİLECEKTİR.

  • FATURA ÜZERİNDE ÇALIŞAN VE YAKINI , EMEKLİ VE YAKINI VE MUAF OLARAK ALINAN LİSTELERDEKİ TUTARLAR TOPLANIP BRÜT TUTARLARI ÜZERİNDEN İSKONTO VE KATKI PAYI DÜŞÜLEREK ÖDENECEK BÖLÜME NET TUTAR YAZILACAKTIR. İSKONTO VE KATILIM PAYLARI TOPLANIP AYNI SATIRDA GÖSTERİLECEKTİR.

  • DÖKÜM LİSTESİNDE OLUŞTURULAN REÇETELERE SIRA NUMARASI SAĞ ÜST KÖŞESİNE YAZILACAK LİSTEDEKİ TUTAR İLE FATURADAKİ TUTARLAR MUTLAKA AYNI OLACAKTIR.

  • 8 MART 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASI BAŞLADIĞINDAN DOLAYI EKTE BULUNAN İCMAL LİSTELERİ VE DİLEKÇE ÖRNEĞİNE "REÇETE KATILIM PAYI" SÜTUNU İLAVE EDİLMİŞTİR.

ÖNEMLİ NOT :DEVLET HASTANELERİ , ÖZEL HASTANELER VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN REÇETELERDEN 3 TL. MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI İŞLEMİ 8 MART 2012 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASIYLA KALDIRILMIŞTIR. DEVLET HASTANELERİ, EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANELERİ VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ TARAFINDAN DÜZENLENMİŞ OLAN REÇETELERDEN REÇETE BAŞINA 5 TL MUAYENE ÜCRETİ TAHSİL EDİLMESİ İŞLEMİNE DEVAM EDİLECEKTİR. İCMAL LİSTELERİ VE DİLEKÇE ÖRNEKLERİNDE GEREKLİ DÜZELEMELER YAPILMIŞTIR.

MEDULA SİSTEMİNDE AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE 2. KEZ GİDİLİRSE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK REÇETE ÇIKTISINA YANSITILAMADIĞINDAN DOLAYI AYNI HASTAYA AİT AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE GİDİLMESİ SONUCU DÜZENLENEN REÇETELERDEN İLAVE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

YURT DIŞI SGK ÖRNEK FATURA

YURT DIŞI SGK İCMAL LİSTELERİ

YURT DIŞI SGK DİLEKÇE

BURDUR ECZACI ODASI

BURDUR ECZACI ODASI